O Nas

Firma COMAX powstała w 1998 r.

Początkowo działaliśmy jako sklep komputerowy, zajmowaliśmy się sprzedażą podzespołów komputerowych, produkcją zestawów komputerowych oraz serwisem sprzętu komputerowego.

W roku 2000 naszą ofertę poszerzyliśmy o budowę sieci komputerowych, zajęliśmy się także kompleksową obsługą informatyczną firm, służąc fachową wiedzą i doświadczeniem, pomagając jednocześnie w ich dynamicznym rozwoju. Obsługujemy także szkoły i instytucje publiczne. Staramy się dostarczać rozwiązania oparte o markowy sprzęt najwyższej klasy i o dobranych parametrach oraz zapewniamy fachową i sprawną obsługę serwisową.

Ciągle doskonalimy swoją wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności, dlatego zakres prowadzonej działalności sukcesywnie się poszerza. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz telekomunikacyjnych.

Obecnie naszą domeną są :

  • dostawa szybkiego, stałego dostępu do Internetu drogą radiową
  • kompleksowa obsługa informatyczna firm i instytucji
  • serwis komputerów i urządzeń peryferyjnych
  • dostawa sprzętu komputerowego i wyposażenia biurowego
  • projektowanie i budowa sieci komputerowych LAN oraz WiFi
  • wykonywanie instalacji alarmowych i monitoringu CCTV
  • wykonywanie prostych i zaawansowanych instalacji TV i TV SAT, telewizja cyfrowa DVB-T
  • instalacje domofonowe, bramofony, automatyka domowa
  • montaż central telefonicznych, telefonia VoIP, serwery telekomunikacyjne
  • projektowanie i wykonywanie stron internetowych
  • systemy kontroli dostępu oraz elektronicznej ewidencji czasu pracy

Jesteśmy w stanie sprostać wielu zadaniom, również tym niestandardowym.

Od maja 2004 roku rozpoczęliśmy tworzenie pierwszej profesjonalnej sieci bezprzewodowej na terenie gminy Barcin i okolic w celu dostarczania usług internetowych dla mieszkańców gminy i miejscowości ościennych. Obecnie dysponujemy stałym łączem światłowodowym o przepustowości do 1Gb/s, instalacje wykonywane są na specjalistycznym sprzęcie najnowszej generacji, jesteśmy w stanie uzyskać przepustowość łącza do klienta nawet do 150Mb/s.

Obecnie nasza usługa dostępu do Internetu dostępna jest na terenie całej gminy Barcin oraz kilku gmin okolicznych, nieustannie  pracujemy nad poszerzeniem jej zasięgu

Zgodnie z polskim prawem posiadamy status operatora telekomunikacyjnego i jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej pod numerem 8909.

Staramy się aby klienci byli zadowoleni ze współpracy z naszą firmą.

Nasz salon

F.H.U. "COMAX" Ryszard Tęcza
ul. 4-Stycznia 35
88-190 Barcin
tel.52 383-28-15
kom. +48 601 829 680
e-mail: Napisz do nas

Dotacje Unijne

W ramach Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Oś priorytetowa 8 Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.4 – Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili”.